Po raz kolejny próbuję.
Ewentualne odpowiedzi proszę umieszczać pod danym zapytaniem

1) Gatunek: Horror
Kiedy oglądany: rok 1989 lub 1990
Żródło: VHS
CO PAMIĘTAM NA 100% : Motyw nawiedzonego domu. Wprowadza się jakiś gostek do domu na przedmieściach
i tradycyjnie zaczyna straszyć. Zjawia się ekipa z aparaturą do namierzania duchów i okazuje się, że jest tam jakiś
niewidzialny duch bez głowy (zakopana chyba była w ogrodzie). Pamiętam scenę jak namierzali go gdy schodził po schodach (charakterystyczne odgłosy kroków).
Co MI ŚWITA NA 20%, ale nie jestem pewien: Bohater chyba mieszkał sam, bo nie przypominam sobie żadnej rodzinki.
Ten duch był chyba jakiegoś przestępcy czy coś...
Kiedy nakręcony: stawiam na lata 70/80, klimat typowy dla Amityville (79), Duch (82) czy Dom (86)

de_Franco

12)
Gatunek: Kostiumowy, dramat, płaszcz i szpada (?)
Kiedy oglądany: koniec lat 80-tych
Źródło: TVP
Co pamiętam na 100% : Raczej nic pewnego
Co mi świta (20%), ale nie jestem pewien: Motyw zemsty. Jakaś Femme Fatale (szlachcianka, rzecz jasna)
bawi się mężczyznami. Kiedy jeden z nich przez nią ginie, jego brat, incognito próbuje się do niej zbliżyć i
zniszczyć ją. Tak to mniej więcej zapamiętałem.
Kiedy nakręcony: 60/70 Francja, może Włochy, UK

de_Franco

13)
Gatunek: Horror, Thriller
Kiedy oglądany: ze dwa lata temu
Źródło: widziałem tylko kawałek, chyba z dvd (?)
Co pamiętam na 100% : kojarzę tylko jedną scenę i to niezbyt dokładnie. Jakaś młodzież (typowa slasherowa)
idzie gdzieś, leśną drogą. Przed nimi wielkie błoto. Dwie stereotypowe laski, stwierdzają, że zniszczą sobie szpilki
i każą się przenieść przez błoto, na plecach. Potem docierają do jakiegoś wielkiego domu czy dworku i tam
chyba po kolei giną, ale tu już wszystko mi się zaciera.
Co mi świta (20%), ale nie jestem pewien: Jedna z dziewczyn była blondynką, a druga chyba ciemna.
Kiedy nakręcony: raczej młoda rzecz 2010+

de_Franco

https://www.filmweb.pl/film/Raz+dwa+trzy+umierasz+ty-2012-627109

roksana_goly

Bardzo dziękuję

de_Franco

14)
Gatunek: Horror/Thriller
Kiedy oglądany: kilka lat temu
Co pamiętam na 100% : Schematyczny. Grupa przypadkiem trafia do jakiejś wiochy na odludziu.
Potem okazuje się, że miejscowi wykorzystują przyjezdnych do czegoś w rodzaju
makabrycznego spektaklu. Jest coś w rodzaju sceny i widownia złożona z tubylców, ogląda jak torturują
i mordują (chyba) uwięzionych.
Kiedy nakręcony: to była raczej nowość

de_Franco

https://www.filmweb.pl/film/Krwawa+go%C5%9Bcinno%C5%9B%C4%87-2011-607150
?

dead_fw

https://m.youtube.com/watch?v=3lvUCAHRa6I

dead_fw

Zgadza się. Dziękuję bardzo

de_Franco

Znalazłem to:
https://www.filmweb.pl/film/Tajemnicze+krzyki-1989-259928

de_Franco

15)
Gatunek: Horror
Kiedy oglądany: 5-10 lat temu
Co pamiętam (na 100%) : Utkwiła mi w głowie ostatnia scena. Gdy dziewczyna blondynka, chyba siostra jednego
z bohaterów + ktoś jeszcze, wsiadają do samochodu i odjeżdżają z zamiarem uratowania swoich znajomych.
Tak się kończy.
Co mi świta (20%), ale nie jestem pewien: była chyba grupa przyjaciół. Wywołali oni jakąś klątwę albo coś
ich wykańczało. W każdym razie oni znikali (ginęli). Zostały chyba dwie osoby, w tym ta dziewczyna, siostra kogoś (?).
Kiedy nakręcony: 2000+

de_Franco

16) Tu nie mam pewności czy był to teatr TV czy jakiś film krótkometrażowy.
Raczej produkcji polskiej (na 90%). Obejrzany gdzieś około 1989/1990.
Taki trochę dla starszych dzieci. Blokowiska, place zabaw, te sprawy. Nieco psychodeliczny.
Ktoś chyba był narratorem. Pamiętam głównie, że jednym z chłopaków
mieszkających tam, był niejaki "Wielki Rolo", tamtejszy kozak co lubił zaczepiać.
W jednej scenie Rolo rwał sobie włosy z głowy (dosłownie).
Ogólnie straszne głupoty, ale ten Rolo męczy mnie od wielu lat.

de_Franco

Może to będzie "Maratończyk"? Występuje banda Wielkiego Rolo. Jest to film krótkometrażowy i telewizyjny z 1985 r. , ale na jego temat są bardzo skąpe informacje.
https://www.filmweb.pl/film/Marato%C5%84czyk-1985-35086
Więcej jest na innej znanej stronie, ale nie mogę podać nazwy.

Opis z innej strony: "Główny bohater to pan Eugeniusz, który jest fotografem. Były sportowiec, niegdyś odnoszący sukcesy, mimo niemłodego już wieku postanawia przepłynąć jezioro. Mieszkańcy miasteczka z zaciekawieniem przyglądają się jego przygotowaniom do tego karkołomnego wyczynu. Nie wierzą w powodzenie przedsięwzięcia człowieka, mającego już bądź co bądź kilkadziesiąt wiosen na karku. Ich postawa i komentarze uświadamiają panu Eugeniuszowi, że przede wszystkim musi ostro trenować i jeszcze raz trenować.
Mimo różnych przeciwności mężczyzna nie poddaje się, za wszelką cenę próbuje wytrwać w swoim postanowieniu. Ma nawet wiernych kibiców, którzy wspierają go na treningach, zagrzewają go do walki i wierzą w niego. Tak gorąco dopingują go najmłodsi mieszkańcy miasteczka, uczniowie lokalnej podstawówki. Dzieci towarzyszą panu Eugeniuszowi podczas treningów, a potem asekurują z łódki. Tymczasem na horyzoncie pojawia się banda Wielkiego Rolo, która próbuje im przeszkodzić. A kiedy jest już po wszystkim, dzieci razem z panem Eugeniuszem świętują na brzegu sukces. "Maratończyk" dostaje nawet od nich koszulkę z napisem.
W zdjęciach filmowych wzięli udział członkowie orkiestry dętej Zakładów Azotowych w Gryfowie oraz dzieci z urokliwego Lubomierza, gdzie w wakacje 1985 r. powstawał "Maratończyk". [TVP] "

underground73

Nie pamiętam by było coś tam o pływaniu, ale kto wie. Może to jest to. Nie ma jak sprawdzić.

de_Franco

Również szukałem i nie ma nigdzie możliwości obejrzenia. Zasadniczo część faktów by się zgadzała albo to inny film tego samego reżysera. Znalazłem tylko info, że w Lubomierzu dzieciaki ćwiczyły jazdę na deskorolkach do tego filmu (to nazwa miesięcznika, a nie film "Sami swoi" - żeby nie było nieporozumień):
http://jbc.jelenia-gora.pl/Content/26997/JEL_28898_2008_Sami-Swoi---miesiecz_sam i_swoi_2008_181.pdf
Na 90% jest to ten film, ale niestety go nie oglądałem.

de_Franco

17) Gatunek: Horror, Thriller
Kiedy oglądany: jakieś 10 lat temu
Żródło:
CO PAMIĘTAM NA 100% : Jakaś grupa przyjaciół w lesie. Ktoś ich goni czy zabija (?). Jeden z nich trafia do
jakiejś odludnej chaty z psycho rodzinką. Wmawiają mu, że musi się ożenić z jedną z córek (?). Pamiętam,
że ten uciekający gość miał oderwany kawałek skóry twarzy.
Co MI ŚWITA NA 20%: film być może brytyjski, bo taki miał podobny klimat
Kiedy nakręcony: 2000+

de_Franco

Kojarzy mi sie takie cos:
https://www.filmweb.pl/film/Rytua%C5%82-2017-796602

Goscie uciekaja w lesie
Potem trafiaja do odludnej osady czcicieli demona
Sa przetrzymywani w chacie, jednemu z nich wmawiaja, ze ma sie ozenic z jedna z corek lub ona sie do niego zaleca.
Pozostali maja byc zlozeni w ofierze.

Nie pamietam oderwanego kawalka skory z twarzy, 1 mial skrecona noge, a 2gi pietno demona.

EwaVoodoo

Niestety nie to, chociaż podobne. Zdaje się, że w grupie była jakaś kobieta.

de_Franco

I jeszcze jeden tytuł, który kiedyś nie dawał mi spokoju
18) Gatunek: ?
Kiedy oglądany: 15-20 lat temu
Źródło: telewizja
CO PAMIĘTAM NA 100% : Widziałem tylko kawałek filmu. Pamiętam dobrze tylko jedną scenę. Grała tam Lucy Liu.
Była ona sąsiadką czy znajomą bohatera. Była u niego w mieszkaniu i chyba nie wiedziała czy może zostać.
On coś tam odpowiedział, a ona na to siadając: - no to zostanę.
Kiedy nakręcony: 2000+

Ktoś mi podpowiedział, że to może być "Zabójczy numer", tyle że mam wątpliwości bo ja go w tamtym
czasie, gdy ten film był nowością, widziałem w telewizji i nie wiem czy taki świeży film by puścili.
I nie pamiętam tych innych gwiazd. Może ktoś potwierdzić na 100%, albo może to inny film ?

de_Franco

Brzmi trochę jak "Lep na muchy" (1999), ale nie pamiętam go tak dobrze. Na pewno gra ona jedną z głównych bohaterek, ale tam była dość wyrazista scena seksu między wężami i ogólnie był to pokręcony film. Mógł być podobny dialog.

underground73

Póki co udało mi się przejrzeć "Zabójczy numer" i tak jak podejrzewałem, to nie to. Jest tam
przypominająca to samo scena Lucy z bohaterem, ale przebiegła inaczej. I w moim filmie
gość przebywał w małym pokoju, a tu był prawie apartament.
Nie wiem czy "Lep na muchy" to jest to, bo nijak go obejrzeć za darmo. Jest tylko na mocno płatnej stronie.

de_Franco

A może to odcinek serialu "Elementary' ? Jesteś pewny, że to był film? Inna możliwość to jeszcze ten film:
https://www.filmweb.pl/film/Uwaga+Violet-2007-341829

de_Franco

Co do numeru 1 - możliwe, że to serial "Happy Days" i odcinek "Haunted" ? Jest motyw bezgłowego ducha na schodach. "The plot in general: Ralph Malph wants to hold is annual Halloween party at a location where it won't be found - and crashed - by the gang The Demons. So he finds what he says is the ideal place: the Simpson House, which is said to be haunted by the headless ghost of old Magnolia Simpson. "

underground73

1 już znalazłem. Podałem powyżej, to "Tajemnicze krzyki"

de_Franco

OK. Nie zauważyłem :-) To dobrze w takim razie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones